Nacházíte se: 
Kotle » Legislativa

Legislativa

Prohlídky kotlů

Prohlídky kotlů

Provozovatel spalovacího stacionárního zdroje je povinen zajistit provedení první kontroly technického stavu a provozu zdroje podle 17 odst. 1 písm. h) nejpozději do 31. prosince 2016. DOPORUČEJEME všem majitelům kotlů HKS Lazar, aby provedli registraci svého kotle.
 
Ekodesign
Ekodesign, ekodesign, ekodesign, toto slovo v posledních měsících slyšíme stále častěji. Než si vysvětlíme co toto slovo vlastně znamená a vyjadřuje, tak si řekneme proč se z něj stalo v našem oboru jedno z nejdůležitějších slov dnešních dní.
Kotle emisní třída 5
Emisní třída kotle udává jakého limitu jednotlivý kotel na tuhá paliva a jakou maximální účinnost dosáhl za ideálních podmínek na zkušebně (dle metodiky EU ČSN 303-5:2012). Emisní třída kotle je vždy uvedena na výrobním štítku kotle a v technické dokumentaci. Tato emisní třída bývá na základě výsledků měření spalovacích a dalších zkoušek přiřazena kotli a v podstatě tím udává jeho technologickou vyspělost. Dalším důležitým parametrem v emisní třídě je jeho účinnost, a to jak při nominálním tak i při sníženém výkonu.
Ekologické kotle
Ekologický kotel je dnes velmi hojně používané slovo a společně se podíváme, čím je to způsobeno. Emise, uhlíková stopa, ekologie a ostatní podobná slova jsou tím, co svět děsí více a více. Tento fakt má za následek, že vlády po celém světě se zavazují výrazně snižovat negativní účinky ekologických zátěží a výrazným znečišťovatelem jsou také lokální topidla v rodinných domech.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím