Nacházíte se: 

Zajímavé články

Kvalitní kotel pro instituce a školy

Většině větších instutitucí, ať už to jsou úřady, školy nebo větší firmy, se vyplatí vlastní vytápění. Vyprojektovat a dobře zvládnout celý otopný systém není jednoduché a vyžaduje to značné zkušenosti v oboru. Velké budovy, jako jsou třeba školy, mají specifické požadavky na vytápění. Obzvláště starší budovy škol mají na vytápění značné nároky – jejich učebny mívají často velice vysoké stropy a vytopit takovou místnost není jednoduché.

Projekty topení pro školy

Projekty pro vytápění škol mají svoje specifické požadavky. Ve třídě nemůže být zima, nesmí být však aní přetopeno, žáci by tím trpěli, resp. jejich pozornost. To není pro výuku třeba cizích jazyků žádoucí, žáci jazykové školy musí mít dobrou koncetraci a pozornost.

Také chodby škoních budov musí být dostatečně vytopeny, především dospělí studenti jazykových škol se často na chodbách scházejí a diskutují. Při nevyváženém otopném systému školy může dojít k výrazným tepelným ztrátám a tím ke zvýšení nákladů na vytápění školy. Na vlastní kuži to pocítila jazyková škola v Ostravě, která si nechala zpracovat projek na nový kotel a celý otopný systém. Po ukončení zkušební sezóny a vyhodnocení nákladů na topení se jednozančně potvrdilo, že investice do nového kotle a celého otopného systému byla vynaložena efektivně.

Studentům jazykových kurzů je nejen teplo a příjemně, majitelé jazykové školy hřeje u srdce, že ušetřili značné prostředky za vytápění školní budovy a ještě tím zvýšili komfort studntů jazykové školy. Takto vložené investice se bohatě vrátí nejen v dobrém pocitu.

30.9.2015
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím