Nacházíte se: 

Zajímavé články

Instalace kotle

Inastalování jakéhokoli kotle pro vytápění domácností a budov je odborná práce a měla by být prováděna zodpovědným pracovníkem nebo firmou. Při neodborné manipulaci může dojít k nebezpečným situacím, které souvisí s provozem kotle a celého otopného systému.

Samotná instalace kotle a topení nevyžaduje žádné speciální nářadí nebo stavební postupy. Dá se zvládnout se základními stavebními pomůckami, jako je chemická kotva, montážní pěna, hmoždinky a vruty. K tomu běžné nářadí a montážní materiál na uchycení do zdi.

 

Každý nový kotel je pečlivě zabalený v přepravní bedně pro transport. Často se k balení kotle používá bublinková folie – její unikátní vlastnosti jsou ideální pro balení křehkých předmětů. Hlavně těch předmětů. Které jsou náchylné k poškození nárazem nebo pádem je bublinková folie jediným ochranným prostředkem, který se dá použít. Je velice tenká a lehká azároveň poskytuje obalenému výrobku dostatečnou ochranu. Na výrobu bublinkové folie se používá speciální materiál, který má vysokou odolnost proti protržení a zároveň je velice pevný.

 

Po vybalení nového kotle z bublinkové folie se kontel montuje většinou na zeď. Moderní plynové kondenzační kotle jsou velice lehké, na jejich výrobu se používají speciální materiály, které se vyzačují lehkostí a dobrými tepelnými vlastnostmi. Tyto kotle tedy nevyžadují specální kotvení, jak tomu bývá u těžších zařízení, která jsou také instalována na zeď.

 

Samotná instalace topení také není složitá, vyžaduje určié zkušenosti s montáží radiátorů a svařováním trubek a kolen topení. Ideální varianta je, svěřit instalaci kotle a topení odborníkovi nebo odborné firmě.

30.9.2015
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím