Nacházíte se: 
Kotle » Povinnost webových stránek

Povinnosti uvádění informací na webových stránkách

základní povinnost webových stránek, která platí od 1.1.2014 v souvislosti s přijetím zákona o obchodních korporacích:

Zákon o obchodních korporacích ukládá a.s. zveřejňovat na internetových stránkách stejné údaje, které musí obsahovat obchodní listiny (obchodní dopisy, objednávky, faktury), tedy jméno, sídlo, IČ a údaje o zápisu do obchodního rejstříku (nově se místo oddílu a vložky používá pojem spisová značka, tedy např. "spol. zapsaná pod spisovou značkou A12345 u Městského soudu v Praze"). Rovněž je nutné uvádět na internetových stránkách pozvánky na valné hromady (včetně návrhu usnesení) a další důležité dokumenty jako jsou účetní závěrky nebo výroční zprávy a další písemnosti, jež jsou významné pro akcionáře společnosti. Prakticky se tedy jedná o dokumenty, u kterých existovala povinnost zveřejnění ve sbírce listin.

Uveřejňovací povinnost se vztahuje na dokumenty vzniklé po 1.1.2014 (§775 ZOK). Není tedy potřeba na internetových stránkách zveřejňovat dokumenty starší.

Pokud s.r.o. zřídí své internetové stránky, pak tato povinnost platí i pro s.r.o.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím