Prohlídky kotlů
Nacházíte se: 
Kotle » Dotace na kotle » Archív dotací » Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj - Archív dotací

Pro aktuální dotace přejděte na stranu Kotlíková dotace Jihomoravský kraj

 

V tuto chvíli identifikujeme zájem zhruba 3 dalších krajů republiky, které chtějí po vzoru Moravskoslezského kraje realizovat dotace na kotle. To jen potvrzuje to, co naznačujeme již několik let: že totiž problém s lokálními topeništi se opravdu týká celé země,“ uvedl v této souvislosti ministr životního prostředí Tomáš Chalupa, podle kterého zájem projevily kraje Středočeský, Ústecký a Jihomoravský.

Ministerstvo má na kotlíkové dotace pro příští rok vyhrazeno zhruba 100 milionů korun. „To jsou peníze, které směřují od znečišťovatelů, kteří odvádí zákonem stanovené poplatky do Státního fondu životního prostředí a my je právě formou kotlíkových dotací chceme vrátit zpět do těch nejpostiženějších míst,“ vysvětlil ministr. Systém podpory funguje na principu 50:50, tedy na polovině nákladů na dotace se podílí ministerstvo, druhou část pak hradí dotyčný kraj.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím