Inter Fire kondenzační kotel na pelety

InterFire 11 - KONDENZAČNÍ PELETOVÝ KOTEL (výměník z nerezové oceli)

inter fire obr cz

 

 

 

Kondezacecz Učinnostcz Rozsah topne vody

Kondezace

 Účinnost při kondezaci

Široký rozsah topné vody (20-80 st.C)

Technologie získávání tepla pomocí kondenzace využívá nejen teplo, které vzniká spalováním (a je měřitelné na teplotě spalin), ale navíc získává teplo z vodní páry obsažené ve spalinách. Kondenzační kotel InterFire je schopen téměř veškeré tzv. „spalné teplo“, tedy i energii obsaženou ve vodní páře, využít a předat do topného systému. 

Kondenzační kotel InterFire dosahuje účinnosti až 104,4%, díky nízké teplotě spalin, využití tepla z vodní páry ve spalinách a ideálnímu spalování řízenému  lambda sondou.

Výměník kotle z nerezové oceli zkonstruovaný v systému HCC (Heat-Cold Cassette) umožňuje práci kotle při velmi nízké teplotě a to již od 20 st.C. Kotel není nutno chránit před nízkoteplotní korozí.
Kotel lze využít pro moderní nízkoteplotní topné systémy a podlahové topení, bez použití mísécécj armatur. Topná voda se vyrábí dle požadované teploty přímo na kotli.
 

     
Instalace mechanické čištění hořáku

kompaktní konstrukce

 Jednoduchá instalace

 Mechanické čištění hořáku

Kompaktní konstrukce

Kotel InterFire nevyžaduje ochranu vratné vody, před nízkoteplotní korozí. Díky tomu je instalace jednodušší a levnější ve srovnání s klasickými peletovými kotli. Pro regulaci topné vody není nutné použít mísící armatury, teplota vody se nastavuje přímo na kotli.

V základní ceně - Hořák se čistí automaticky v pravidelných časových intervalech, navíc před každým zapálením a po vyhasnutí. Elektropohon ovládá rošt pohyblivý rošt hořáku, kdy dojde k odstranění případných přípeků. Pro obsluhu tato funkce přináší pohodlí, a spalování je dokonalejší s vyšší účinností a nízkými emisemi.

Pro své malé rozměry lze použít i v kotelnách menších rozměrů.

Dotyková obrazovka Hořák z nerezové oceli Čištění výměníku kotle

Dotyková obrazovka

 Hořák z nerezové oceli

Číštění výměníku kotle

V základní ceně -Intuitivní, přehledná a jednoduchá na obsluhu. Umožňuje jednoduché a rychlé změny teplot a nastavení, dle individuálních potřeb uživatele. 

Materiál nejvyšší jakosti použité při výrobě hořáku, garantují jeho dlouhodobou životnost. Navržená konstrukce zajišťuje optimální podmínky pro spalování pelet.

V základní ceně -Automatické čištění výměníku kotle. Výrazným způsobem zvyšuje komfort obsluhy a zároveň účinnost kotle.

     
Litinový turniket Regulátor ecotouch bafa

Litinový turniket

Regulátor ecoTOUCH

BAFA

V základní ceně -Je to 100% zabezpečení proti prohoření paliva od hořáku směrem do zásobníku paliva. 

V základní ceně -Regulátor s intuitivním dotykovým ovládáním, zajišťuje ve standardní výbavě : ekvitermní řízení 2 nezávislých topných okruhů (lze rozšířit na 4), řízení akumulační nádoby, řízení lambda sondy, nabíjení zásobníku TUV, ve spojení s wi-fi modulem ecoNET lze kotel ovládat pomocí telefonu nebo PC.

Peletové kotle HKS Lazar, jsou všechny registrovány na německé dotace BAFA, což dokazuje nevyšší jakost výrobků a splnění nejpřísnějších emisních limitů peletových kotlů HKS Lazar.
 

     
třída lambda sonda internet

5. třída

Lambda sonda

Internet modul ecoNET

Všechny kotle jsou schvalovány ve zkušebně, která má notifikaci pro EU. Díky tomu je zajištěno, že zjištěné hodnoty a vystavené certifikáty jsou platné pro celý trh EU. 

V základní ceně -Inteligentní logaritmus přizpůsobuje chod kotle aktuálním parametrům, stále udržuje nejvyšší možnou účinnost kotle. Garantuje nejlepší emisní hodnoty a výrazně eliminuje možnost tvorby sazí.

V základní ceně je kotel vybaven modulem ecoNET, který umožňuje připojení kotle k síti internet přes wi-fi nebo LAN. Umožňuje vzdálenou obluhu kotle, změnu uživatelských i servisních nastavení. Prohlížení historie změn parametrů a zasílání informací na e-mail.
 

     
Automatické odpopelění Ecodedign

Automatické odpopelnění

Ecodesign

Za příplatek je kotel možné vybavit automatickým odpopelněním, kdy je popel z popelníkové komory odsunut do zásobníku popele a stlačen. Výrazně se tím zvýší komfort uživatele, kdy popel stačí vynést jednou za několik měsíců. 

Kotel InterFire splňuje směrnici Ekoprojekt 2020, která specifikuje přísné požadavky na sezónní emise a sezónní účinnost kotle, které odrážejí při reálném užívání kotle v průběhu topné sezóny.

 

 

regulace ecoTouch800

ecoMAX800 P

 

 

EKVITERMNÍ REGULÁTOR (ecoTOUCH)

Moderní regulátor řídí chod kotle a zároveň celé kotelny (řídí čerpadla, elektrovenitly, nabíjení TUV…). Díky tomu jsou všechny zařízení integrovány do jednoho systému a regulátor optimálně řídí celou technologii.

 
 

VACUM (podavač paliva)

Za příplatek lze pořídit vakuový podavač paliva, který je integrován v zásobníku paliva na kotli. Vakuový podavač pak transportuje palivo z většího skladu do zásobníku paliva na kotli.

 

 

 

Max. výkon: 11 kW
 
materiál: NEREZ palivo: dřevěné pelety (pr. 6mm)
podavač: automatický šnekový účinnost:

třída 5 a EcoDesign
(dle EN 303-5 : 2012)

hořák: NEREZ výměník: NEREZ
řídící jednotka: EcoTOUCH 800P objem zásobníku: 150, 240, 400 l
InterFire kondenzační kotel na pelety InterFire kondenzační kotel na pelety InterFire kondenzační kotel na pelety InterFire kondenzační kotel na pelety InterFire kondenzační kotel na pelety InterFire kondenzační kotel na pelety
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím