Prohlídky kotlů
Nacházíte se: 

SmartFire 12

SmartFire krbová kamna na pelety s výměníkem (regulátor s DOTYKOVÝM ovládáním)

SmartFire peletová kamna s výměníkem

Interiérová krbová peletová kamna s výměníkem SmartFire byla vyvinuta pro náročného klienta, který požaduje veškeré procedury v automatickém režimu a přesto si chce ponechat pohled do plamenů ohniště.

 

KRBOVÁ KAMNA SPLŇUJÍ PODMÍNKY PRO DOTACE

Nová zelená úsporám

 

 

Standardní vybavení v základní ceně (bez příplatků):

- Aut.čištění hořáku
- Aut. Čištění výměníku
- Aut. zapalování
- ekvitermní řízení regulací EcoMax800 (2 x MIX + TUV)
- aut.  modulace výkonu kotle

-expanzní nádoba, oběhové čerpadlo, 3-cestný termostatický ventil (na ochranu vratné vody)

 

DOPORUČENÉ PALIVO: dřevěné pelety (pr. 6 mm) 

RUČNÍ TOPENÍ: nelze topit ručně, kamna výhradně v automatickém režimu

Max. výkon: 12 kW
 
materiál: Ocel palivo: dřevěné pelety (pr. 6mm)
podavač: automatický účinnost:

90,5%

(dle EN 14785)

hořák: nerezový výměník: ocel
řídící jednotka: EcoMax800 Objem zásobníku 38 l
       
ecoTOUCH display SmartFire peletová kamna krémová čelní pohled SmartFire peletová kamna krémová boční pohled SmartFire peletová kamna krémová zadní pohled SmartFire peletová kamna červená čelní pohled SmartFire peletová kamna červená boční poohled SmartFire peletová kamna červené zadní pohled SmartFire peletová kamna černá čelní pohled SmartFirel peletová kamna černá boční pohled SmartFire peletová kamna zadni pohled SmartFire peletová kamna řez kamny

Obecný popis

Peletová kamna s výměníkem  SmartFIRE jsou určena pro spalování dřevěných pelet, jsou vybavena ekvitermní regulací která umožňuje řídit  dva topné  okruhy a výrobu TUV, automatickým čištěním výměníku kotle, automatickým čištěním hořáku, automatickým zapalováním, automatickým čištěním výměníku  Regulace automaticky moduluje výkon kotle v rozsahu 30-100%.  s cílem zabránit zbytečnému cyklování.

Po automatickém zapálení kamen, kamna přejdou do automatického režimu práce. Regulace pak automaticky řídí množství podávaného paliva a výkon ventilátoru. Díky automatickému řízení kamna dosahují vysoké tepelné účinnosti a nízkých emisí ve spalinách.

Spalovací komora

Ve spalovací komoře je umístěn hořák, ve kterém probíhá spalování paliva v automatickém režimu. Hlavní část hořáku (nerezový hrnec) je zhotovena z keramického materiálu, který udržuje vyšší teploty v hořáku pro dobré spalování.

Výměník kamen

Horní část kotle tvoří trubkový výměník tepla, kdy trubkovnice jsou umístěny svisle. Uvnitř výměníku jsou umístěny nerezové pružiny, které slouží k čištění výměníku a zároveň mají funkci turbolátorů.

Čištění výměníku kamen

V trubkovnicích výměníku kotle jsou místěny pružiny, které slouží k čištění. Řídící jednotka v pravidelných intervalech provádí automatické rozpohybování pružin, čímž dochází k čištění výměníku. Po ukončení topné sezony se doporučuje provést ruční čištění výměníku a provést kontrolu čistícího mechanismu.

Podavač paliva

Palivo je do hořáku podáváno ze zásobníku paliva šikmým šnekovým dopravníkem, a poté gravitačně padá do keramického hrnce hořáku. Podávací cesta je přerušena mechanickým turniketem, který zabraňuje prohoření paliva do násypky.

Přívod spalovacího vzduchu

Primární spalovací vzduch je do spalovací komory nasáván odtahovým ventilátorem, který je umístěn v horní částí kotle. V dolní části zásobníku paliva jsou umístěny seřiditelné vzduchové klapky pro primární a sekundární spalovací vzduch.

Hořák

Hlavní část hořáku je tvořena nerezovým hrncem, v jehož spodní části je pohyblivý rošt, který je v pravidelných intervalech automaticky odsunut a popel spadne do popelníku.

El. horkovzdušné zapalování

Zařízení, které automaticky zapálí hořák, pracuje na horkovzdušném principu, kdy el. horkovzdušný zapalovač fouká horký vzduch do prostoru hořáku. Celý proces je řízen regulací.

Opláštění kamen

Opláštění kamen je tvořeno ocelovým plechem s povrchovou úpravou (komaxit), který je izolován minerální vlnou.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím