Prohlídky kotlů
Nacházíte se: 
Kotle » Dotace na kotle » Archív dotací » Královéhradecký kraj

Královéhradecký kraj - Archív dotací

Pro aktuální dotace přejděte na stranu Kotlíková dotace Královéhradecký kraj

 

Hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, ministr životního prostředí Richard Brabec a ředitel Státního fondu životního prostředí České republiky Petr Valdman dnes odpoledne podepíší dohodu o spolupráci v rámci kotlíkových dotací. Podávání žádostí o kotlíkové dotace pak odstartuje 12. května.

„O kotlíkové dotace mohou obyvatelé Královéhradeckého kraje žádat od 12. května. Finanční podpora se ale vztahuje jen na ty výměny kotlů, které se uskuteční právě až po datu zveřejnění výzvy,“ uvedl hejtman Lubomír Franc.

Kotlíkové dotace mají podpořit výměnu stávajících kotlů na tuhá paliva s ručním přikládáním za nové účinné nízkoemisní zdroje tepla. Zapojením do programu chce kraj docílit snížení znečištění ovzduší. Připojil se tak k Moravskoslezskému, Středočeskému a Ústeckému kraji, kde už kotlíkové dotace úspěšně fungují. Z krajského rozpočtu půjde na podporu výměny kotlů deset milionů korun, stejnou částkou se pak podílí i Státní fond životního prostředí České republiky.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím