Nacházíte se: 

GRANT ED

Moderní kotel GRANT ED s retortovým hořákem

Kotel Grant - Ekodesign

Deflektor z nerezové oceli Regulátor ecoMAX R3 Hydraulická sestava

Keramický deflektor

Regulátor ecoMAX R3

Hydraulická sestava

Keramický deflektor udržuje potřebnou teplotu na hořáku a zabezpečuje nízké emisní parametry a vysokou účinnost

Nová generace populárního regulátoru ecoMAX. Velmi intuitivní a přehledné menu, jsou integrovány ovládací funkce pro správnou funkci hoření kotle a pro řízení celého topného systému. Regulátor ecoMAX lze rozšířit o dálkový pokojový panel, nebo o wifi modul pro ovládání přes internet. Ve standardu je ovládání nabíjení teplé užitkové vody, 1x topný okruh s ekvitermním řízením (možno rozšířit o další 4 topné okruhy), ukazatel paliva v násypce a mnoho dalšího.

Za příplatek je kotel osazen hydraulickou sestavou (čerpadlo, 3cestný termostatický ventil) pro ochranu kotle před nízkoteplotní korozí.

     
WiFI modul ecoNET Ocelový výměník tepla

Mechanismus čistění výměníku kotle

WiFI modul ecoNET

Ocelový výměník tepla

Mechanismus čistění výměníku kotle

Modul umožňuje dálkovou obsluhu kotle, vzdálenou pomoc servisu při případných poruchách nebo špatném nastavení kotle. K dispozici je historie parametrů a lze nastavit zasílání alarmů na váš email. Modul je za příplatek.

Řezání plechů laserem, automatizované svařovací procesy, nejnovější technologie, moderní stroje a vysoce kvalitfikovaný personál zaručují nejvyšší kvalitu našich výrobků.

Ve standardním vybavení je dodáváno čištění výměníku kotle, kdy pouze pohybem pákou vyčistíte výměník kotle. Turbulátory umístěné ve výměníku, nejen čistí, ale zároveň zvyšuje účinnost kotle.

ecoSTER200 - pokojový modul

ecoNET300 - wifi-modul

Výkon: 20 kW
 
materiál: ocel palivo: hnědé uhlí, dřevěné pelety
podavač: šnekový ocelový účinnost:

nominální výkon 91,5%

sezonní účinnost 81%

spotřeba elektřiny 40 W nom.výkon

spotřeba elektřiny 23 W min.výkon

hořák: retortový litinový emisní třída:

emisní třída č.5, splňuje EkoDesign
(dle EN 303x5 : 2012)

regulátor: ecoMAX 800 R3 objem zásobníku: 250 litrů
Kotel Grant Kotel Grant Kotel Grant Kotel Grant Kotel Grant

Obecný popis 

GRANT je kotel ocelové konstrukce se šnekovým podáváním paliva. Šnekové podávání paliva umožňuje spalovat frakci 5-25 mm. Celý kotel je opláštěn ocelovým plechem, který je ošetřen kvalitním práškovým lakem. Pod opláštěním je izolace z minerální vlny. Dvířka  jednotlivých komor kotle jsou pak překryta dalšími krycími dvířky, která jsou izolována minerální vlnou. 

 

Popis jednotlivých komor

Každá z komor je opatřena dvířky, které umožňují přístup do komory pro kontrolu, čištění a obsluhu. V zadní části kotle (za komorami) je umístěn svislý výměník, který je rozdělen na dva svislé tahy, které tvoří tři tahové kanály. Průchodem spalin přes tyto kanály je předáváno teplo ze spalin do topné kotlové vody. Přístup pro čištění kanálů je přes revizní otvor v horní části kotle, je nutno demontovat horní opláštění kotle. Pro usnadnění čištění svislého výměníku, je tento výměník vybaven čistícím mechanismem, ovládaným pákou. Pohybem páky dojde k vyčištění svislého výměníku – nutno opakovat minimálně každých 7 dnů.  

V horní komoře je umístěn vodorovný výměník tepla, kdy spaliny po průchodu horní komorou jsou směrovány do svislého výměníku tepla.  Dolní komora a střední tvoří spalinovou komoru pro retortový hořák. V dolní komoře je pak umístěn popelník.Obě komory slouží zároveň pro čištění a další nutné operace obsluhy spojené s provozem kotle. V dolní komoře je na zadní stěně čistící otvor, pro čištění popele ze svislé části výměníku. Tento otvor je přístupný po vytažení popelníku a demontování krytu čistícího otvoru. 

Vnitřní části výměníku jsou vyrobeny z konstrukční oceli S235JR o síle 5 mm, vnější části výměníku pak jsou zhotoveny ze stejného materiálu o tloušťce 4 mm. 

 

Retortový hořák

Jeho hlavní díly jsou vyrobeny z litiny (koleno hořáku, horní límec a vzduchová tryska), které jsou usazeny v ocelovém plášti. V horním límci hořáku jsou otvory pro přívod spalovacího vzduchu, rovněž v kolenu hořáku jsou otvory pro přívod spalovacího vzduchu. Tok spalovacího vzduchu zároveň zabraňuje proniknutí plamene do prostoru podavače paliva. 

 

Podavač paliva

Palivo je vedeno  ze zásobníku  paliva do retortového hořáku  pomocí šnekového dopravníku. Podávání paliva je řízeno regulací v závislosti na nastavení regulace a energetických požadavků kotle. Zásobník spolu se šnekovým dopravníkem tvoří nedílnou součást kotle a je dodáván v pravém nebo levém provedení. Šnekový dopravník je vybaven střižným šroubkem, který zabezpečuje dopravník před poškozením v případě zablokování dopravníku tvrdým materiálem (kámen apod.) 

 

Přívod spalovacího vzduchu

Ventilátor zajišťuje dodávku nutného množství vzduchu pro proces dokonalého spalování v topeništi. Vzduch je vháněn do retortového hořáku, jeho množství je regulováno pomocí klapky na ventilátoru.  3.6 Zásobník paliva Je umístěn nad podavačem paliva, vždy z boční strany kotle. Je vyroben z ocelového plechu s povrchovou úpravou práškovou barvou. Víko zásobníku je opatřeno gumovým těsněním.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím